top of page

18. DIŞ TİCARET İSTİHBARAT UZMANLIĞI EĞİTİMİ

(Online)

4 Mayıs - 8 Haziran | 6 Hafta | 24 Saat

EĞİTİMİN KONUSU VE AMACI: 

Bu eğitim ile ürün ve firma bazında hedef pazarlarınızı bilimsel bir yöntemle belirleyebilecek, Hedef müşteri tiplerinizi ve ağırlık merkezini doğru şekilde seçebilecek, firma bilgilerini ve detaylarını güvenilir veri tabanlarından indirebilecek, bunları yorumlayabilecek ve ihracat pazarlama araçlarını doğru ve etkili kullanarak, ihracatı karlı ve sürdürebilir hale getirebileceksiniz. Bu eğitim ile ülkemizde sürekli olarak ihtiyaç duyulan ve eksikliği duyulan “ihracat pazarlama uzmanı” yani “ihracatın özel kuvvetleri “olarak özel bir konum kazanacaksınız.

 

Firmamız yılların deneyimiyle, “ihracatın özel kuvvetlerini” yetiştirmeyi temel amaçlarından biri olarak benimsemiştir. Temel dinamik gücü danışmanlık olan firmamız, bu süreçte geliştirdiği teknikleri verdiği eğitimlerde paylaşmaktadır. Bu sebeple eğitimler sürekli değişmekte ve gelişmektedir. Değişmeyen tek şey temel ilkelerimiz ve iş ahlakımızdır.

 

EĞİTİME KİMLER KATILABİLİR?

Dış ticaret istihbarat uzmanı mesleğine ilgi duyanlar, (en az bir dil bilenler), dış ticaret elemanları ve firmaların dış ticaret uzmanları ve yöneticileri eğitime katılabilirler.

 

Katılımcıların dünyadaki hiper rekabete uyum sağlamaları için mesleki uzmanlık kazanmaları ve geliştirmeleri hedeflenmektedir. Katılımcıların kendi ürünlerine uygun hedef pazarları tespit yöntemlerini öğrenmeleri, ihracat pazarlaması için bilgi ve istihbarat sistemleri ile tanışmalarının sağlanması, ihracat kapasitesinin artırılması amaçlanmaktadır.

 

İhracat yapabilen ancak potansiyelini tam olarak kullanamayan, daha önce hiç ve/veya düzenli ihracat yapmamış firmaların düzenli birer ihracatçı haline gelmeleri, hali hazırda ihracat yapan firmaların ihracat potansiyelinin ve hedeflerinin geliştirilmesi eğitilen bu uzmanlarca gerçekleştirilecektir. Mesleğe yeni başlamayı düşünen katılımcılar ise bu eğitim sayesinde dış ticaret istihbarat uzmanı mesleğine adım atacaklardır.

 

Sürecin sonunda katılımcı firmaların kendi ticari istihbarat sistemlerinin temellerin atmaları ve uygulamaya geçmeleri beklenmektedir.

 

Bu hedef aynı zamanda verilecek ödevlerle uygulama içinde gerçekleşecektir.

 

SÜREÇ:

Eğitim zoom üzerinden yapılacaktır. Her eğitiminin sonunda ödevler verilecektir ve yapılan ödevler eğitmen tarafından değerlendirilecektir.  Eğitim sonunda ödevleri tam olarak yapan ve on line sınava giren katılımcılar geçerli not alırlarsa sertifika almaya hak kazanacaklardır. Sınava katılmayanlara veya ödevleri tamamlamayanlara katılım belgesi verilecektir.

**Öğrencilere %50 indirim uygulanmaktadır. Lütfen öğrenci belgeniz ile birlikte bizimle irtibata geçiniz.

**Firmalardan gelecek 1 kişiden fazla katılımcılar için özel fiyatlar uygulanmaktadır. Lütfen bizimle irtibata geçiniz.

Program aşağıdaki gibidir:

Eğitim 1. hafta tablo_Çalışma Yüzeyi 1.png
bottom of page