top of page

Frequently Asked Questions

Akademi Mezun Yorumları
Comments (1)

Invité
23 juil. 2023

“İşin kitabını yazmak”


Tecrübesiz “ihracat satış temsilcisi” olarak başladığım dış ticaret yolculuğumun daha ilk günlerinde kartvizit-email-fax çıkmaz sokağında kaybolmuştum. O günkü tecrübesiz kendime ihtiyaç duyduğum “ihracat pazar araştırma” detaylarının yani Yaman Koç’un know-howunun farkına 10 yıl sonra varabileceğimi, Yaman Koç eğitimlerine de 12 yıl sonra katılabileceğimi söyleyebilseydim, şüphesiz 1986 dünya kupasında Tanrı’nın eli yardımı ile gol attığını belirten Maradona’dan ve Sistina Şapeli’ nde boynu tutulmuş bir gezginden daha mutlu olurdum. Çünkü benim Tanrım 10-12 yıl gecikmeli olsa da bana elini uzatmıştı. Dünyanın belirli bir ülkesinde benim müşterim, iş ortağım olabilecek kişi ve kurumlara kolaylıkla ulaşabilip çabucak ortaklığımızın detaylarını görüşmeye başlayabilecektim.


Maradona olup Arjantin milli takımında 1986 Dünya kupasında oyunu icat eden ülke milli takımına karşı oynarken, Michelangelo olup papayı müşterisi yapma potansiyelinde fresk çizebilirken Tanrı el de atar gol de atar değil mi? Maradona ve Michelangelo gibi olmalıyım ki 12 yıl beklemeden Tanrı ile muhatap olabileyim. Kurbağaları da prensleri de masallarda olmaları için rahat bırakabileyim.😊Yaman Koç, kendini gerçekleştirme seviyesini yaşayan bir sanatçı olgunluğunda biz bilgi talep edenleri kendi dış ticaret serüveninde elde ettiği paha biçilemez tecrübeleri ve yöntemleri ile eğitiyor ve bunu yaparken ülkemizin ihtiyaç duyduğu “katma değeri yüksek üretim” sorununa yetenek sahibi dış ticaret uzmanları yetiştirme çabasıyla destek olup Türk ekonomisinin cari açığının kapatılmasına da direk katkı sağlıyor.Yaman Koç için işin kitabını yazmış betimlemesi az bile gelir. Çünkü yazabileceği kitap ve sayfa sayısı sorun değil de tüm bu sayfalar yayımlayabilecek ve algılayabilecek öznelere sorun olabilir.


Kadı kızı oranı arayan gözler ve eleştirel beyinler için birkaç cümle eklemek isterim. Elbette kusursuz değil,


Benim katıldığım eğitimlerde kendim dahil “ Hocam, Hocam ….” eşofmanlı Şevket hoca skecine bağlıyoruz adamcağız büyük bir tahammülle süreci yönetmeye çalışıyor. Bazen eğitimlerde katılımcılar Yaman Koç kadar sürece özen göstermediklerinden mikrofonunu kapatmaya dikkat etmeyen katılımcıların fısır fısır ortam seslerine maruz kaldığımız durumlar olmuyor değil😊Herkesi sessize alın hocam konuşmak isteyen parmak kaldırsın sonra tekrar sesini kısın😊


Yaman Koç, kendi serüvenim için büyük motivasyon kaynağı idolüm. Yaman Koç ve sürecini hak etmeden(!), katıldım işte buna da katıldım, sertifika çöplüğüme bir tane daha ekledim diyerek kendini kandırmak için buralardaysan büyük ıskalayacağını belirtmek isterim.


Hadi potansiyelinin limitsiz olduğunun farkına var. Abarttığımı düşünüyorsan sen de abartılmaya layık bir şey bul ve abart!İyiki varsınız hocam,

Like

Frequently Asked Questions

What is Foreign Trade Intelligence Training?

It is to be able to use commercial information and competition intelligence theory in order to make a point-and-shoot operation in foreign trade, to make exports and imports profitable and sustainable, to gain competitive advantage against competitors. Training will enable you to gain the skills and qualifications required for this  . 

What will be my gains after Foreign Trade Intelligence Expertise Training?

 1. To be a sought-after employee in companies as a foreign trade competition expert. Better conditions and comfort in finding a job.

 2. Establishing your own foreign trade company

 3. Establishing your own training/consulting firm

What jobs can I work in after this training?

 1. It will be possible to work as an export marketing and intelligence specialist in the foreign trade departments of the companies.

 2. Reaching better conditions, being a sought-after employee and ease in finding a job

 3. There are around 60 thousand exporting companies in Turkey. The number of companies that want to start exporting for the first time is more.  The first thing these companies want is to start with employees who can export. You will have gained the ability to establish the first export and export system in a company that has not exported.

 4. Establishing your own foreign trade company

 5. Establishing your own training/consulting firm

Do I need to know English?

 1. You need to know English. 

 2. Arabic, Spanish, Russian additionally makes you a center of attraction.

 3. Your level should be at a level to be able to make commercial conversations, read, understand and write e-mails, and maintain communication without any problems.

Who can attend this training?

 1. Anyone who speaks English and/or speaks Arabic, Spanish, Russian.

 2. no age limit

 3. To be able to use computer programs Word, Excel.

Is there registration in the training?

Video format is not recorded in the training, but all websites and resources entered during the training are recorded in Word file as web addresses  print screen and shared with the participants after each training.

bottom of page