top of page

Akademi Mezunları Yorumları

Akademi Mezun Yorumları
Yorumlar (10)

Merhaba,

Sevgili Yaman Hocanın eğitimine katıldım, mezun olduktan sonra devam ettiğim işten ayarılarak kendi dış ticaret ve danışmanlık şirketimi kurdum. Bilgi ve birikimine çok güvendiğim sevgili hocamın da desteğiyle çok güzel işler yaptım, yapmaya da devam ediyorum. Bugün bile her konuda desteğini esirgemeyen, her maili özenle ve sabırla cevaplayan, paylaşımcı, başarı ve sonuç odaklı biridir kendisi. İletişimi ve kurduğu bağ asla çıkar üzerine değildir. Daha çok aile kadar yakın olduk. Bu alanda kendini eğitmek ve başarılı olmak isteyen aday arkadaşlara, hiç düşünmeden eğitimde yer ayırtmalarını öneririm.


Çok kıymetli hocama ,

Minnet ve Saygılarımı iletiyorum.

Buket / Trimex-Go

Diyarbakır

Beğen

Yaman hocam öncelikle size tekrar tekrar teşekkür ederim. Sizin ışığınızda sizden aldım eğitimlere beraber devam etmekteyim.

Eğitimleriniz kalitesi konusunda size ne kadar anlatmak istesem az kalıyor. Sizden aynı eğitim bir kaç kez tekrarlama rağmen her seferinde farklı bir bakışa açısına sahip oluyorum. Belli aralıklar ile de eğitimleri almaya devam edeceğim bir ÜSTATIMSINIZ. Ve her zaman bilgileri saklamayan anladığımızda özel olarak bile zaman ayıran ve belki en önemlisi de şeffaflığınız hiç bir bilgi saklayan bir olamanız İYİ Kİ SİZİN BİR HOCANIN ÖĞRENCİSİYİM.

Beğen

Misafir
20 May

Eğitim programının içerik kalitesi ve Yaman hocanın derin bilgisi ve pratik deneyimleri her konuyu anlaşılır ve ilgi çekici şekilde aktarması öğrenme deneyiminizi zenginlestiriyor. Tüm detaylar ozenle dusunulmus ve profesyonelce hazırlanmıştı.Programin zenginligi sıkılmadan öğrenmenize olanak taniyor.Dis Ticaret için alınması gereken çok değerli ve kaliteli bir eğitim .

Teşekkürler

Özlem Delibal

Beğen

Misafir
20 May

Bilgiyi paylaşmayı seven, iş hayatında destekleyen aynı zamanda farklı bir bakış açısı kazandıran içinizde ki dış ticaret istihbarat ruhunu bilgi donanımıyla bizlerle buluşturan ismi gibi Yaman Koç hocama sonsuz teşekkür ederim. Hedefinize giden en hızlı yolu öğrenmek ve nokta atışı yapmak için Yaman hocamın eğitimleri!

Saygılarımla


Mehmet TAVUKÇU

Beğen

Misafir
20 May

Yıllarca dış ticaret alanında faaliyet gösteren bu işin ustaları dahi Yaman Hoca anın anlattıkları ile heyecanlandıklarını görünce Dış Ticaret İstihbarat eğitimini alabileceğim en iyi yerde olduğumu farkettim.


Eğitim sonrası için de desteklerini esirgemeyen hocam için buradan saygılarımı sunuyorum.


İbrahim YAVUZ

Beğen

Misafir
20 May

Yaklaşık 2005 yılından beri Dış Ticaret sektöründeyim . Çok fazla tecrübe yaşadım , neredeyse 7 şehir değiştirdim , onlarca ülkeye gittim , ülke - kıta değiştirdim şuan Kanadayım .

Ticari uyuşmazlıklardan dolayı bir kaç ülkede ticari mahkemelere katıldım . Dış Ticaret sektöründe yaşamadığım tecrübe , başıma gelmeyen neredeyse kalmadı ancak Yaman hocamın eğitimine başlarken acaba bilmediğim ne var , ne anlatacak çok merak etmiştim açıkcası .


Eğitim sirasinda maç izler gibi hop oturup hop kalktığım anlar oldu


Eğitim başladıktan sonra bilmediğim , yeni öğrendiğim , bu da mi varmış dediğim bir sürü konu başlığı oldu .


Bu nedenle Dış ticarete yeni başlayanların ve senelerdir bu sektör içinde olan herkesin bu eğitime katılmalarını şiddetle öneriyorum . Yaman hocamın eğitimi de bam başka bir tecrübe .


“ Eğitimin başındaki sizle eğitim sonundaki siz ayni siz olmayacaksınız “ .

Ertuğrul Evliyaoğlu

Fredericton / Canada

Beğen

Misafir
20 May

Herkese selamlar Arkadaşlar.Üstad'ın(Değerli Hocam YAMAN KOÇ) yol göstermesi ile bugüne kadar ticaret yapmamışız diye düşüneceksiniz , ticaretin ne kadar kolay ve eğlenceli olduğuna emin olacaksınız.Üstad'ın kolay anlatımı sayesinde kısa sürede alacağınız yola siz de şaşıracaksınız.Ben ce HOCAM'IN dersleri bir üniversite eğitiminin çok çok üstünde.

ÜSTAD'IM HERŞEY İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.İYİ Kİ VARSINIZ.SİZİ İYİ Kİ TANIMIŞIM ÜSTADIM.


SAYGI VE HÜRMETLERİMLE

İLHAMİ ÜNVER


Beğen

Misafir
20 May

Şimdi'ye kadar bir çok danışman ile çalışma fırsatım oldu. Şimdiye kadar gördüğüm en donanımlI, bilgisini ve birikimini esirgemeyen, her şeyi bütün şeffaflığı ile anlatan ve paylaşan bir kişiye rastlamadım. Yaman Hoca, Dış Ticaret anlamında inanıyorumki ülkemizi farklı boyutlara taşıyacaktır. Yetiştirdiği danışmanlar, istihbarat uzmanları sadece kendilerini geliştirmekle kalmayacak, aynı zamanda ülke ekonomisine ciddi katkılarda bulunacaktır.


Saygılar ve Sevgiler,


Ramazan ASLAN.

Beğen

Misafir
20 May

Dış Ticaret İstihbaratı konusunda bildiklerinizi unutun derim. Bu eğitimle herşeyi yeniden öğrenecek ve farkındalığınızı arttıracaksınız. Yaman Hoca, tüm tecrübelerini samimi olarak bizimle paylaşarak bilgi birikimimizi arttırdı. Farkındalığımızın arttığı ve kendimize yeni değerler kattığımız çok verimli ve değerli bir eğitimdi. Dış Ticaret meslek mensuplarının bu eğitimi Yaman Hocadan almalarını tavsiye ederim.


Saygılarımla,


Ayten NAYİR

Beğen

Misafir
20 May

Yaman Bey'in yıllarca süren çalışmaları sayesinde edindiği bilgi/birikim ve tecrübelerini aktardığı benzeri olmayan bir eğitim. Dış ticaret alanında ileri tekniklere ihtiyaç duyan her profesyonelin almasi gereken bir eğitim.


Minnet ve saygılarımla


Oğuzhan / ExportUp

Beğen

Sıkça Sorulan Sorular

Dış Ticaret İstihbarat Eğitimi nedir?

Dış ticarette nokta atışı operasyon yapabilmek, ihracat ve ithalatı karlı ve sürdürülebilir kılmak, rakiplere karşı rekabet üstünlüğü kazanmak için ticari bilgi ve rekabet istihbarat teorisini kullanabilmektir. Eğitim bunun   için gerekli olan becerileri ve nitelikleri kazanmanızı sağlayacaktır. 

Dış Ticaret İstihbarat Uzmanlığı Eğitimi sonrası kazanımlarım neler olacaktır?

 1. Dış ticaret rekabet uzmanı olarak firmalarda aranan eleman olmak. Daha iyi koşullar ve iş bulmada rahatlık.

 2. Kendi dış ticaret firmanızı kurabilmek

 3. Kendi eğitim/danışmanlık firmanızı kurabilmek

Bu Eğitim sonrası hangi işlerde çalışabilirim?

 1. Firmaların dış ticaret bölümlerinde ihracat pazarlama ve istihbarat uzmanı olarak çalışma imkânı olacaktır.

 2. Daha iyi koşullara ulaşmak, aranan eleman olmak ve iş bulmada kolaylık

 3. Türkiye’de 60 bin civarında ihracat yapan firma var. İhracata ilk defa başlamak isteyen firma sayısı ise daha çok.  Bu firmaların ilk istediği i ihracatı gerçekleştirebilen elemanlarla işe başlamaktır. İhracat yapmamış bir firmada ilk ihracatı ve ihracat sistemini kurma becerisi kazanmış olacaksınız.

 4. Kendi dış ticaret firmanızı kurabilmek

 5. Kendi eğitim/danışmanlık firmanızı kurabilmek

İngilizce bilmem gerekiyor mu?

 1. İngilizce bilmeniz gereklidir. 

 2. Arapça, İspanyolca, Rusça ilave olarak sizi çekim merkezi yapar.

 3. Düzeyinizin ticari konuşmaları yapabilecek, mail okuyup anlayacak ve yazacak ve sorun olmadan iletişimi sürdürecek düzeyde olması gerekmektedir.

Bu eğitime kimler katılabilir?

 1. İngilizce bilen ve/veya Arapça, İspanyolca, Rusça bilen herkes.

 2. Yaş sınırı yok

 3. Bilgisayar programları Word , Excel kullanabilmek.

Eğitimde kayıt alınıyor mu?

Eğitimde video formatında kayıt alınmamaktadır ancak eğitim esnasında girilen tüm web siteleri ve kaynakları web adresleri  print screen olarak Word dosyasına kayıt edilmekte ve katılımcılarla her eğitim sonrasında paylaşılmaktadır.

bottom of page