top of page

Akademi Mezunları Yorumları

Akademi Mezun Yorumları
Yorumlar (23)

Mohammad Othman
Mohammad Othman
3 gün önce

We haven't met yet, but we talked by short chat to introduce each other. I can say he is THE GODFATHER OF INTERNATIONAL TRADE INTELLIGENCE.

The chat was too short but we share a lot of impressive knowledge & I realized there are many common believing & ideas between us. I look forward to meeting him soon to share some new ideas that could be a very rich project in International Trade.


Best Regards,


Mohammad Othman

Beğen

Misafir
30 Nis

Yaman Hoca ile geçirilen her anın kıymetini bilmek büyük önem taşır. Rekabet istihbaratı alanında teori ile pratiği mükemmel bir şekilde birleştiren ve Türkiye’deki, bence tek, "usta" olan Yaman Hoca; kariyerinizdeki eksiklikleri gidermenize ve her gün daha ileri gitmenize olanak sağlar. Ayrıca, dünya çapında benzersiz olan ihracat istihbaratı metodolojisini sizlere aktarır.


Yeni bilgiler öğrenmeye açıksanız, onun eğitimlerini kaçırmamanızı şiddetle tavsiye ederim.


Eğitim sonrasında kendisi ile sohbet etme fırsatı bulabilirseniz, bu değerli zamanı iyi değerlendirin; çünkü böyle bir fırsatı bir daha bulamayabilirsiniz.


Saygılarımla,

Özgür Y. Gömeç


Beğen

Misafir
25 Nis

İhracattan günümüz şartlarında maksimum verimlilik alabilmeniz için ve değişen ticaret anlayışına ayak uydurup, geride kalmamanız için Yaman Hocanın bu değerli eğitimlerine; firma yöneticilerinin, dış ticaret personellerinin katılımını çok önemli bulmaktayım.


Eğitim içerik olarak sizlere inanılmaz güzel bir yol haritası çizmeniz konusunda yardımcı oluyor, doğru bir strateji kurup zamanınızı ve paranızı boşa harcamanızın önüne geçerek yapmış olduğunuz ticaretten maksimum verimlilik almanızı sağlıyor.


Yaman Hoca'nın anlatımı, konuya yaklaşımı ve ilgisi gerçekten ufkunuzu genişletecek düzeyde olduğunu söyleyebilirim.

Bu eğitimleri alan bir kişi kesinlikle "bana hiç bir şey katmadı" diyemez.

Utkuhan Tiraki

Düzenlendi
Beğen

Misafir
24 Nis

Merhaba, eğitimden çok faydalandım, hayatım değişti

Beğen

Misafir
24 Nis

Yaman Hocam, gerçekten bir hocadan çok çok daha fazlası. Kariyerimin tüm dönüm noktalarında desteği ve emeği sonsuz olan, her dinlediğimde mutlaka yeni bir şey öğrendiğim, öğrendiklerimle yolumun daha da aydınlandığı, bilgiyi cömertçe paylaşmanın ne kadar muazzam olduğunu gösteren bir lider aslında. Türkiye ihracatının artmasında sonsuz emeği ve katkısı olduğunu düşünüyorum. Öğrettikleri ile bu bayrağı ülkemize ve daha çok firmaya yardımcı olabilmek adına taşıyoruz. Her şey için teşekkür ederim hocam.

 

Ayşe Merve Adanalı

Beğen

Misafir
24 Nis

Merhaba ,

Yaman Hocanın dış ticaret istihbarat uzmanlığı eğitimini aldım. Yoğun ve öğretici bir program. En hızlı, en kolay ,en karlı pazara nasıl girebileceğinizin metodunu öğreniyorsunuz. Herkese tavsiye ediyorum.

Melahat Poyraz

Beğen

Misafir
16 Eki 2023

Yaman Koç hocam sadece bir eğitimci değil aynı zamanda tüm süreçlerde yardımcı olan bir rehber niteliklerine de sahip müthiş bir hoca. Tüm bilgilendirici eğitim süreçleri size nerede olduğunuzu ve neler yapmanız gerektiği konusunda ayrıntılı bilgi veriyor. Eğitimi almadan önce, çalıştığım pazarlama departmanı için potansiyel müşteri arıyordum. Anlamsızca Google maps ten gördüğüm İngiltere pazarında araştırmalar yapıp onları arıyordum 350 den fazla şirket ile görüşme yapmama rağmen tek bir dönüş (dönüşten kasıt mail cevabı, whatsapp görüşmesi vs) bile alamadım. Eğitim sonunda farkediyorum ki doğru pazarım aslında Hollandaymış ve şimdiden (henüz 1 bucuk ay oldu) 165 aramadan 10 tane dönüş aldım. Sürecim çok heyecanlı ve resmen bir serüven halini aldı. Çok memnunum ve kesinlikle farklı pazarlar araştıran bir göreviniz varsa almanız gereken bir eğitim olduğunu düşünüyorum. Bu serüvene başlayanlara şunu da eklemem gerekiyor; şirketlerle tanışma ve arama yaparken özgüvenli olmak ve yılmamak çok çok önemli bir hale geliyor. Tüm bu süreçte Yaman hocamı aradım ve bana tavsiyeler vermesini rica ettim. Her defasında sabırla güzel tavsiyeler ve yılmamam konusunda manevi destek verdiği için teşekkür ediyorum saygıdeğer hocama. Zaten bu kadar kolay olsaydı Maldivlerde kokteylimizi yudumluyor olurduk sözü resmen uyanmamı sağladı. Süreç cidden zor ve sabır istiyor. Henüz bir sipariş bağlamasam da (ki bunu kendimden biliyorum çünkü bu ikna etme kabiliyetine bağlı) sipariş bağlayacağımdan kesinlikle eminim. Çünkü nerede olmam gerektiğini, nasıl davranmam gerektiğini ve sabırlı olmam gerektiğini biliyorum. Benden sonrakilere motivasyon olsun diye yazıyorum ki başarı oranı 1000 aramada 1 sipariş bağlamaktır. Bunu aklımda tutarak çalışmaya devam ediyorum siz de devam ediniz.

Okan

Beğen

Misafir
16 Eki 2023

Yaman Koç Hocam'ı katılmış olduğum bir web seminerde tanıdım. Kendisinin Türkiye'de Dış Ticaret İstihbaratı'nın kurucularından olduğunu çok sonra öğrendim. Nerede ismi geçse kendisinden sonsuz bir saygı ile bahsediliyor. Ağustos ayında Dış Ticaret Uzmanlığı eğitimini tamamladım, Eylül ayında başladığım Danışman Yetiştirme Eğitimi/Simülasyonlu eğitimine de halen devam ediyorum. Her iki eğitim de şimdiye kadar almış olduğum profesyonel eğitimler içerisinde en kıymetlisi. Yaman Hocam koluma altın bir bilezik taktı. Her daim Hocam ve mentorüm olarak kalacak. Umarım bir gün bana öğrettikleri ile ben de onun kadar olmasa da ona yakın bir danışman olabilirim. Bu alanda kendini geliştirmek isteyen herkese tavsiye ederim. Artık işime farklı bir gözden bakabiliyor ve kendimi daha donanımlı hissediyorum. Zehra Hanım da eğitim süresince ilgisi ve hızlı dönüşleri ile size her daim destek olmaya hazır. Sonsuz teşekkürü borç biliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.. Ezgi Bulat Doğanay

Beğen

Yaman Koç ile ilk 2014 yılında bir eğitim programında tanıştım. Daha sonra işbirliği kuruluşlarının organize ettiği eğitim programlarına katılma fırsatı buldum. 2 farklı kitabını okudum. Sonrasında 2023 ylında daha detaylı eğitim programlarına katılmak istedim ve kayıt yaptım. Eğitimler oldukça verimli geçti. B2B ihracat pazarlaması, ile ilgili oldukça fayda aldığım eğitimleri var. Stratejiniz B2C, diğital marketing vb yöntemler ise bu kaynak ihtiyaçlarınıza çözüm bulmaya uygun olmayabilir. Hocamız eğitimden sonra da ihtiyacınız halinde size destek veriyor. Hatta sizinle aynı eğitim grubunda olan diğer katılımcılar ile de iletişim halinde olacağınız bir ortam oluşturuluyor. Bu alanda kariyer yapmak isteyenlerin kesinlikle faydalanması gereken bir kaynak.

Düzenlendi
Beğen

Misafir
23 Tem 2023

“İşin kitabını yazmak”


Tecrübesiz “ihracat satış temsilcisi” olarak başladığım dış ticaret yolculuğumun daha ilk günlerinde kartvizit-email-fax çıkmaz sokağında kaybolmuştum. O günkü tecrübesiz kendime ihtiyaç duyduğum “ihracat pazar araştırma” detaylarının yani Yaman Koç’un know-howunun farkına 10 yıl sonra varabileceğimi, Yaman Koç eğitimlerine de 12 yıl sonra katılabileceğimi söyleyebilseydim, şüphesiz 1986 dünya kupasında Tanrı’nın eli yardımı ile gol attığını belirten Maradona’dan ve Sistina Şapeli’ nde boynu tutulmuş bir gezginden daha mutlu olurdum. Çünkü benim Tanrım 10-12 yıl gecikmeli olsa da bana elini uzatmıştı. Dünyanın belirli bir ülkesinde benim müşterim, iş ortağım olabilecek kişi ve kurumlara kolaylıkla ulaşabilip çabucak ortaklığımızın detaylarını görüşmeye başlayabilecektim.


Maradona olup Arjantin milli takımında 1986 Dünya kupasında oyunu icat eden ülke milli takımına karşı oynarken, Michelangelo olup papayı müşterisi yapma potansiyelinde fresk çizebilirken Tanrı el de atar gol de atar değil mi? Maradona ve Michelangelo gibi olmalıyım ki 12 yıl beklemeden Tanrı ile muhatap olabileyim. Kurbağaları da prensleri de masallarda olmaları için rahat bırakabileyim.😊Yaman Koç, kendini gerçekleştirme seviyesini yaşayan bir sanatçı olgunluğunda biz bilgi talep edenleri kendi dış ticaret serüveninde elde ettiği paha biçilemez tecrübeleri ve yöntemleri ile eğitiyor ve bunu yaparken ülkemizin ihtiyaç duyduğu “katma değeri yüksek üretim” sorununa yetenek sahibi dış ticaret uzmanları yetiştirme çabasıyla destek olup Türk ekonomisinin cari açığının kapatılmasına da direk katkı sağlıyor.Yaman Koç için işin kitabını yazmış betimlemesi az bile gelir. Çünkü yazabileceği kitap ve sayfa sayısı sorun değil de tüm bu sayfalar yayımlayabilecek ve algılayabilecek öznelere sorun olabilir.


Kadı kızı oranı arayan gözler ve eleştirel beyinler için birkaç cümle eklemek isterim. Elbette kusursuz değil,


Benim katıldığım eğitimlerde kendim dahil “ Hocam, Hocam ….” eşofmanlı Şevket hoca skecine bağlıyoruz adamcağız büyük bir tahammülle süreci yönetmeye çalışıyor. Bazen eğitimlerde katılımcılar Yaman Koç kadar sürece özen göstermediklerinden mikrofonunu kapatmaya dikkat etmeyen katılımcıların fısır fısır ortam seslerine maruz kaldığımız durumlar olmuyor değil😊Herkesi sessize alın hocam konuşmak isteyen parmak kaldırsın sonra tekrar sesini kısın😊


Yaman Koç, kendi serüvenim için büyük motivasyon kaynağı idolüm. Yaman Koç ve sürecini hak etmeden(!), katıldım işte buna da katıldım, sertifika çöplüğüme bir tane daha ekledim diyerek kendini kandırmak için buralardaysan büyük ıskalayacağını belirtmek isterim.


Hadi potansiyelinin limitsiz olduğunun farkına var. Abarttığımı düşünüyorsan sen de abartılmaya layık bir şey bul ve abart!İyiki varsınız hocam,

Beğen
Misafir
05 Ağu 2023
Şu kişiye cevap veriliyor:

bu kadar saçma bir yorum görmedim. heyhat '' BU CÜMLELERİ ' de bana tanrı yazdırdı diyeceksin.Yapay zeka algoritmasından çıkmış gibisin...

Beğen

Misafir
10 Ağu 2023
Şu kişiye cevap veriliyor:

Ne oldu abartacak şey bulamadın da "Tanrı"'nın benimle iletişim kurma şekline mi takıldın? Heyhat :) O boyda kurduğum cümleleri heyecan ve iştahla okuyup yapay zeka algoritmasına mı sığdırdın beni :) Senin hayal gücün fena değil ha; yapay zeka algoritmasının yada tasarlayanlarının bile cümlelerime yaklaşabiliceğini düşünüyorsun( Maradona ve Sistina şapeli bağlantısını kurabileceklerini hayal ediyorsun!) Hadi kendi macerana odaklan kesin benimkinden iyi olma potansiyeli var, sınırlama kendini sende saçmala boşver beni ve tanrımı( benimki ha başkasınınki umrumda değil)

Beğen

Sıkça Sorulan Sorular

Dış Ticaret İstihbarat Eğitimi nedir?

Dış ticarette nokta atışı operasyon yapabilmek, ihracat ve ithalatı karlı ve sürdürülebilir kılmak, rakiplere karşı rekabet üstünlüğü kazanmak için ticari bilgi ve rekabet istihbarat teorisini kullanabilmektir. Eğitim bunun   için gerekli olan becerileri ve nitelikleri kazanmanızı sağlayacaktır. 

Dış Ticaret İstihbarat Uzmanlığı Eğitimi sonrası kazanımlarım neler olacaktır?

 1. Dış ticaret rekabet uzmanı olarak firmalarda aranan eleman olmak. Daha iyi koşullar ve iş bulmada rahatlık.

 2. Kendi dış ticaret firmanızı kurabilmek

 3. Kendi eğitim/danışmanlık firmanızı kurabilmek

Bu Eğitim sonrası hangi işlerde çalışabilirim?

 1. Firmaların dış ticaret bölümlerinde ihracat pazarlama ve istihbarat uzmanı olarak çalışma imkânı olacaktır.

 2. Daha iyi koşullara ulaşmak, aranan eleman olmak ve iş bulmada kolaylık

 3. Türkiye’de 60 bin civarında ihracat yapan firma var. İhracata ilk defa başlamak isteyen firma sayısı ise daha çok.  Bu firmaların ilk istediği i ihracatı gerçekleştirebilen elemanlarla işe başlamaktır. İhracat yapmamış bir firmada ilk ihracatı ve ihracat sistemini kurma becerisi kazanmış olacaksınız.

 4. Kendi dış ticaret firmanızı kurabilmek

 5. Kendi eğitim/danışmanlık firmanızı kurabilmek

İngilizce bilmem gerekiyor mu?

 1. İngilizce bilmeniz gereklidir. 

 2. Arapça, İspanyolca, Rusça ilave olarak sizi çekim merkezi yapar.

 3. Düzeyinizin ticari konuşmaları yapabilecek, mail okuyup anlayacak ve yazacak ve sorun olmadan iletişimi sürdürecek düzeyde olması gerekmektedir.

Bu eğitime kimler katılabilir?

 1. İngilizce bilen ve/veya Arapça, İspanyolca, Rusça bilen herkes.

 2. Yaş sınırı yok

 3. Bilgisayar programları Word , Excel kullanabilmek.

Eğitimde kayıt alınıyor mu?

Eğitimde video formatında kayıt alınmamaktadır ancak eğitim esnasında girilen tüm web siteleri ve kaynakları web adresleri  print screen olarak Word dosyasına kayıt edilmekte ve katılımcılarla her eğitim sonrasında paylaşılmaktadır.

bottom of page