top of page

3

Danışmanlık

Firmamız, 2003 yılından beri firmalarda dış ticaret istihbarat sistemleri kurarak, onların global düzeyde stratejik üstünlük kazanmalarını sağlarken, bu sistemin firma hafızasına alınarak ve geliştirilerek sürdürülebilir olmasını da garanti altına almaktadır.

Geliştirdiğimiz hedef odaklı model ile çok kısa sürelerde firmalarımızın belirlenen hedef pazarlara ihracat yapmalarını ve bunun alt yapısının şirketlerinde kurulmasını sağlıyoruz. 

Bu sürecin aşamalar Şöyle:

1. Firma ürünlerinin ve GTİP numaralarının tespiti 

2. Hedef Pazar matrisinin hazırlanışı 

3. Olası hedef pazarların tespiti 

4. Hedef pazarların netleştirilmesi 

5. Hedef pazarda karar kılınması 

6. Seçilen hedef pazarlardaki hedef müşteri tiplerinin ortaya konulması 

7. Bu müşteri tiplerinin konumlandırılması 

8. Müşteri bilgilerinin veri tabanlarından indirilmesi 

9. Hedef müşterilerin ve rakiplerin değerlendirilmesi 

10. Pazar’a giriş stratejisinin hazırlanması 

Her ay firmanın belirleyeceği zoom toplantıları ile süreç içinde birlikte çalışılarak;

1. Hedef seçilen ülkeden belirlenecek müşteri tipleri bağlamında potansiyel hedef müşterilerin bilgileri sağlanacaktır. Ticaret sicil kayıtlarına göre tüm dünyadan 250 milyon firmaya erişilebilir. (Firma adresi ve telefonu tel ve fax numaraları, Firma cirosu, çalışan sayısı ve yönetici isimleri çoğu ülke için ulaşılabilir.) 

2. Hedef ülkelerden fiili  ithalatçılar bazında konşimento bilgilerine erişilebilir ve firma bilgileri seçilen hedef pazarlardan sağlanacaktır. 

3. Diğer veri tabanlarından da yararlanılacak ve indeksler firma ile paylaşılacaktır. 

Sağlanacak bilgilerin aboneliği senelik yaklaşık 300.000 TL dir. Yaman Koç Eğitim Danışmanlık Ltd.Şti bu veri tabanlarına üyedir. İndirilecek ülke bilgileri bu veri tabanlarından olacaktır. Dolayısıyla eğitim ve danışmanlık sonrası yapılan danışmanlık adedine göre ülkelerden hedef müşteri bilgileri sağlanacaktır.

Yüzlerce firmada kurduğumuz dış ticaret istihbarat sistemi (bkz.Referanslar) ile ilgili daha fazla bilgi almak için lütfen bizi arayınız.

Tel: 0312 250 46 87

e-mail: yaman@yamankoc.com

bottom of page