Doç.Dr. Murat CANITEZ

Doç.Dr. Murat CANITEZ

1971 Niğde doğumlu olan Doç. Dr. Murat CANITEZ, Selçuk Üniversitesi İİBF İşletme bölümün de lisans, Southern NH UN. (ABD) Graduate Business School ‘da lisansüstü eğitimini bitirmiştir. 1993 yılında akademik kariyerine başlamış olan Canıtez, 2004 yılında Doktor ünvanını almıştır. 2010 yılında Uluslararası Ticaret konusunda doçentlik ünvanını alan hocamız, halen kurucusu olduğu Konya Ticaret Odası Karatay Üniversitesi İİBF Uluslararası Ticaret Bölümü’ nün Başkanlığı’ nı yürütmektedir.

2000 yılın da Türkiye’ye kesin dönüş yapan Canıtez, Türkiye’de çeşitli üniversitelerde öğretim üyesi olarak görev yapmıştır. Atılım Üniversitesi, Çağ Üniversitesi ile KTO Karatay Üniversitesi’nde Uluslararası Ticaretle ilgili bölümleri kurarak, ilgili dersleri yürütmüştür.

2001 yılından beri Dış Ticaret konusunda, akademik çalışmalarına ek olarak,  bizzat kendi aile şirketi olan bir firmanın da Dış Ticaretini yürütmekte olup, 2001 yılından beridir de bizzat ihracatçı ve ithalatçıdır. Uluslararası Ticaretle ilgili akademik bilgileri uygulamaya dökmüş olan ve yıllardır da uygulamanın içinde olan Canıtez, reel sektörde çok sayıda firmaya danışmanlık hizmetleri de vermektedir

< Geri

Adres: Küçük Esat Mahallesi , Tunalı Hilmi Caddesi No:45/4 Çankaya/ANKARA
Tel: (0312) 250 46 87

Copyright © 2014 | Tüm hakları saklıdır.