Gülsüm Koç

Gülsüm Koç

Ticari bilgi ve istihbarat danışmanı Gülsüm Koç, Bilkent Üniversitesi İngilizce-Fransızca Mütercim Tercümanlık mezunudur ve Boğaziçi Üniversitesi’nde Asya Çalışmaları yüksek lisansına devam etmektedir. 1999 yılından itibaren sırasıyla Anadolu Ajansı, Avrupa Birliği Genel Sekreterliği gibi kurumlarda çalışmıştır. 2005-2010 yılları arasında Cambridge Language Academy adındaki yabancı dil merkezinin ortağı olarak yabancı dil testleri ve ticari stratejik yazışmalar gibi birçok konuda eğitmenlik yapmıştır. Ankara Ticaret Odasıve İstanbul Sanayi Odası’nda görev aldığı 12 yıl boyunca ulusal ve uluslararası birçok projelerde yer almış olup, 70’in üzerinde firmaya birebir danışmanlık hizmeti sağlamıştır. Halen kendi firması EximIntelligence ile danışmanlık ve eğitmenlik başta olmak üzere birçok konuda faaliyet göstermektedir.

Ankara Ticaret Odası ve İstanbul Sanayi Odası’nda danışman, proje koordinatörü, uluslararasılaşma uzmanı, ihracat danışmanı ve pazar analisti olarak görev alan Gülsüm Koç, yurt içi ve yurt dışı sayısız ticari heyet düzenlenmesini sağlamış, Avrupa kıtasından Güney Amerika’ya çeşitli B2B, B2C, fuar ve ikili görüşmeler organizasyonu gerçekleştirmiştir. Avrupa Birliği, Ulusal Ajans, Kalkınma Ajansı ve Ekonomi Bakanlığı (UR-GE) projelerinde yazım aşamasından koordinasyona, yürütülmesinden danışmanlığına kadar çeşitli görevlerde yer almıştır. Mesleki Yeterlilik projelerinde yer almış, Avrupa Birliği’nin Avrupa İşletmeler Ağı Projesi’nde görev alarak, dış ticaret ve uluslararasılaşma konularında eğitim organizasyonlarından ikili görüşmelere birçok alanda hizmet vermiştir.Genç Dış Ticaret Meclisi ve yine AB destekli kurulan Kariyer-Eğitim Merkezi (ATOKEM) projelerini geliştiren ve yürütenekipte yer alan Gülsüm Koç, Uluslararası Pazarlama Okulu ve Dış Ticaret Okulu Projeleri’ndeise eğitmen, danışman ve ihracat koçu olarak 70’in üzerinde firmayla birebir çalışarak uluslararasılaşmalarına destek vermiştir.Stratejik ülkelere özel bilgilendirme günleri ve toplantıları düzenlemiştir. Farklı ülke ve şehirler için, sektör ve ürün bazlı raporlar hazırlayarak, firmalara özel yeni pazarlara giriş stratejileri ve mevcut pazarlarda müşteri tutundurma ya da yeni müşteriler edinmelerine yönelik çalışmalar gerçekleştirmiştir.

Yenilikçilik, teknoloji transferi, dış ticaret, pazar araştırması, uluslararası pazarlama ve girişimcilik alanlarında eğitmenlik ve danışmanlık çalışmalarının yanı sıra koçluk ve mentörlük hizmeti de sağlamaktadır. Ayrıca ulusal ve uluslararası kuruluşların danışmanlık havuzunda bulunmaktadır. TÜBİTAK mentör havuzunda da “Teknoloji tabanlı başlangıç firmalarına özel iş geliştirme” alanında mentör olarak yer alan Gülsüm Koç, aynı zamanda İstanbul Mahkemeleri’nde de Uluslararası Ticaret alanında bilirkişilik yapmaktadır.

< Geri

Adres: Küçük Esat Mahallesi , Tunalı Hilmi Caddesi No:45/4 Çankaya/ANKARA
Tel: (0312) 250 46 87

Copyright © 2014 | Tüm hakları saklıdır.