Mahbup Özgül KARAGÖZ

Mahbup Özgül KARAGÖZ

1982 Ankara doğumlu olan Özgül Karagöz, Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Maliye bölümünde lisans eğitimini tamamlamış olup, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünde yüksek lisans eğitimine devam etmektedir.

2005-2006 yıllarında Almanya’ da Avrupa Gönüllü Hizmeti programını tamamlamış, Almanya’da ve Türkiye’ de bulunan çeşitli organizasyonlarda proje koordinatörü olarak yer almıştır. 2006 yılından itibaren AB Proje danışmanlığında, özellikle gençlik programları üzerine uzmanlaşmış ve birçok AB projesini başarıyla gerçekleştirmiştir.

Profesyonel çalışma hayatına 2007 yılında sektöründe öncü bir firma da, mali işler departmanında başlamış olan danışmanımız, ilerleyen yıllarda Dış Ticaret konusunda kariyerine devam etmiş olup, şu anda Karasal Danışmanlık A.Ş. ‘de KOBİ’lere yönelik dış ticaret danışmanlığı yapmaktadır. Birçok kurum ve kuruluşta eğitimler vermiş olan Özgül Karagöz’ün kendine ait çeşitli kurum ve firmalara hazırlamış olduğu pazar araştırmaları yayınları bulunmakla beraber; şu anda hala devam etmekte olan “ Ortadoğu ‘da Yükselen Siyasi Akımların, Türkiye ile Olan Ticari İlişkilere Yansıması” konulu bir tez çalışması bulunmaktadır.

Yaman Koç ile birlikte birçok Pazar araştırması, eğitim ve danışmanlık alanında birlikte çalışmış olan Özgül Karagöz, Ankara Ticaret Odası, İvedik Organize Sanayi Bölgesi UR-GE Eğitimleri, OSTİM (OSSA ve Medikal ve İŞİM) Kümeleri, Meslek Eğitim Merkezleri ve çeşitli üniversitelerde eğitim ve danışmanlıklar vermiştir. 

İstihdamlı danışmanlık modelinin ilk uygulayıcılarından biri olan Özgül Karagöz, sektörü geliştiren projeleri ve UR-GE faydalanıcısı firmalara yapmış olduğu danışmanlık ile şimdiden geleceğe yön veren danışmanlar arasına girmiştir. Ticari Bilgi ve İstihbarat Sistemleri, Rekabet İstihbaratı, Uluslararası Pazarlama, Pazar Araştırması ve Raporlama, Hedef Pazar’ a yönelik stratejik plan oluşturma, Dış Ticaret sektöründe verilen hibe ve destekler, Girişimcilik, Proje yazma ve uygulama, PCM üzerine eğitimler ve danışmanlıklar veren uzmanımız, deneyimlerini Karasal Danışmanlık A.Ş. bünyesinde paylaşmakta ve İngilizce, Almanca bilmektedir.

Profesyonel iş hayatının dışında aktif olarak 1987 yılından bu yana Kayak sporu ile ilgilenmekte olan Özgül Karagöz, bu dalda sporcu lisansına sahiptir, gönüllü çalışmalar ve sosyal sorumluluk projeleri ile de yoğun olarak ilgilenmektedir.

< Geri

Adres: Küçük Esat Mahallesi , Tunalı Hilmi Caddesi No:45/4 Çankaya/ANKARA
Tel: (0312) 250 46 87

Copyright © 2014 | Tüm hakları saklıdır.