Cevat Sertaç SAL

Cevat Sertaç SAL

1981 Ankara doğumlu olan Cevat Sertaç SAL, Yakındoğu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler bölümünde lisans eğitimini tamamlamış olup, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünde yüksek lisans eğitimine devam etmektedir.

1998 yılında dış ticaret elemanı olarak sektöre adım atan uzmanımız, mezuniyetinin ardından, televizyon ve reklam çalışmaları yapmıştır. 2011 yıllında Dış Ticaret kariyerine dönüş yapan Sertaç Sal, şu anda Karasal Danışmanlık A.Ş. ‘de KOBİ’lere yönelik dış ticaret danışmanlığı yapmaktadır.

Ekonomi Bakanlığı’nın uzman havuzunda yer alan SAL, Ankara Ticaret Odası, İvedik Organize Sanayi Bölgesi UR-GE Eğitimleri, Kayseri Ticaret Odası, ABİGEM, OSTİM (OSSA ve Medikal ve İŞİM) Kümeleri ve çeşitli üniversitelerde eğitimler vermiştir.

Yaman Koç ile birlikte birçok Pazar araştırması, eğitim ve danışmanlık alanında birlikte çalışmış olan Sertaç Sal, Kayseri Ticaret Odası için hazırlanmış olan Uluslararası Pazar Araştırması kitabının yazarlarından biridir. Farklı dönemlerde birçok kurum ve kuruluşa Pazar araştırması raporu hazırlamıştır.

İstihdamlı danışmanlık modelinin ilk uygulayıcılarından biri olan Sertaç Sal, sektörü geliştiren projeleri ve UR-GE faydalanıcısı firmalara yapmış olduğu danışmanlık ile şimdiden geleceğe yön veren danışmanlar arasına girmiştir. Ticari Bilgi ve İstihbarat Sistemleri, Rekabet İstihbaratı, Uluslararası Pazarlama, Pazar Araştırması ve Raporlama, Hedef Pazar’ a yönelik stratejik plan oluşturma, Dış Ticaret sektöründe verilen hibe ve destekler üzerine eğitimler ve danışmanlıklar veren uzmanımız, deneyimlerini Karasal Danışmanlık A.Ş. bünyesinde devam etmektedir.

Profesyonel iş hayatının dışında aktif olarak 2004 yılından bu yana Bilardo sporu ile ilgilenmekte olan Sertaç Sal, bu dalda lisansa sahip olup, fitness, basketbol, futbol ve film izlemek gibi hobileri bulunmaktadır.

< Geri

Adres: Küçük Esat Mahallesi , Tunalı Hilmi Caddesi No:45/4 Çankaya/ANKARA
Tel: (0312) 250 46 87

Copyright © 2014 | Tüm hakları saklıdır.