GSO’DA, URGE PLASTİK PROJESİ FAALİYETLERİ BAŞLADI

GSO’DA, URGE PLASTİK PROJESİ FAALİYETLERİ BAŞLADI

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) tarafından 2010/8 sayılı Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi konulu tebliğ uyarınca Ekonomi Bakanlığı’nın desteğiyle yürütülen, Plastik Sektöründe Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi ve Desteklenmesi (URGE) projesinin açılış toplantısı yapıldı.
Toplantıda, proje kapsamında Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) tarafından gerçekleştirilen ihtiyaç analizinin raporu katılımcılara sunuldu. TEPAV Program Koordinatörü Ozan Acar, Gaziantep Plastik sektörünün analiz sonuçları hakkında katılımcı firmalara bilgi verdi. Katılımcılara ayrıca, Ekonomi Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü KOBİ ve Kümelenme Destekleri Daire Başkanlığı’ndan Uzman Ümit Ateşağaoğlu tarafından URGE ve ihracatta diğer devlet destekleri konusunda bilgilendirme sunumu yapıldı.
Açılış toplantısının ardından projenin ilk faaliyeti olarak iki gün boyunca Eğitmen Yaman Koç tarafından verilecek olan “Pazar Araştırması ve Ticari İstihbarat” konulu eğitim faaliyetine başlandı. Koç, 29 firma temsilcisinin katıldığı faaliyet aracılığıyla küresel pazarlarda rekabet, ticari istihbarat nasıl yapılır, çağdaş ihracat stratejisi konularında firmalara kapsamlı bir eğitim verecek.
Projede yer alan plastik üreticisi firmalara yönelik 3 yıl boyunca Ekonomi Bakanlığı’nın yüzde 75 oranında desteğiyle eğitim, danışmanlık ve yurtdışı heyet faaliyetleri gerçekleştirilecek

http://www.milliyet.com.tr/gso-da-urge-plastik-projesi-faaliyetleri-gaziantep-yerelhaber-643665/

< Geri

Adres: Küçük Esat Mahallesi , Tunalı Hilmi Caddesi No:45/4 Çankaya/ANKARA
Tel: (0312) 250 46 87

Copyright © 2014 | Tüm hakları saklıdır.